- 101-69-re győzött a Bajai Bácska
- 19-0-ás szériával kezdődött a 3. negyed
- Kerkai és Nagy Szabolcs voltak a legjobbjaink
- U20-as csapatunk újra nyert, 7-ből 7-nél jár

Ugyan Kerkai révén mi szereztük az első pontokat, a Bajai Bácska 11-0-ás sorozattal rántotta magához a kezdeményezést, és mint kiderült, már nem is engedte ki a kezéből a vezetést. Vukicevic tartása különösen megoldhatatlan feladatnak bizonyult az elején, így nemcsak pontokban, de lepattanókban is hátrányba kerültünk. 20-6-ra is vezetett a Baja, végül 20-10-re nyerte az első negyedet. 25-16-nál benéztünk 10 pont alá, de ismét hazai percek következtek, 33-18-ig húztak el. Sajnos egyre-másra kaptuk a kosarakat, nem működött a védekezésünk, stabilizálódott a tíz-tizenöt pontos különbség. 44-30-ra vezetett a Bácska a szünetben.

A szünet után nemhogy fordulat nem következett be, de lényegében percek alatt elveszítettük a maradék esélyünket a fordításra. Jakab Péter vezérletével 19-0-ás rémálom-sorozattal kezdték a második félidőt a bajaiak, 63-30-nál a 27. percben találtunk be először Nagy Szabolcs révén. Innentől nehéz sportszakmailag értékelni a látottakat. 76-39 volt az állás 30 perc játék után, a záró etapban pedig többször is támadhatott a Bácska a 40 pontos előnyért. A végére egy kicsit kozmetikáztuk az eredményt, de így is 32 pontos, 101-69-es vereséget szenvedtünk.

Kerkai 18 pont, 7 lepattanóját és Nagy Szabolcs debütáló 16 pontját így is kiemelhetjük. Legközelebb Veszprémben lépünk pályára, ott feltétlenül bizonyítanunk kell, hogy a bajai mérkőzés csak rövid ideig tartó üzemzavar volt a gépezetben.

U20-asaink ezúttal is kitettek magukért, 133-68-ra győztek a Baja fiataljai ellen. Rozs Máté szédületes (23 pont, 14 lepattanó, 15 szerzett labda) tripla-duplát szállított, Kutrovich 30 pontjával, 15 lepattanójával, 8 gólpasszával kis híján ugyanezt a bravúrt érte el. Fiataljaink hétből hetet nyertek és a Honvéddal karöltve vezetik az U20-as Piros csoportos pontvadászatot.

Bajai Bácska FKE – TF-Budapest 101-69 (20-10, 24-20, 32-9, 25-30)

Baja, Dr. Pósta Sándor Sportcsarnok. V.: Nyilas, Reisz, Borgula (Várhalmi)

A TF-Budapest pontszerzői: Kerkai 18, Nagy Sz. 16/6, Karosi 8/6, Somogyfoki P. 8, Timkó 6, Szántó D. 6, Kutrovich 4, Korompai Á. 3/3

A mérkőzés statisztikája itt érhető el.

Beák Gábor: Gratulálok a Bajának, elsöprő győzelmet arattak. Úgy gondolom, ez részben az ő sikerük, de a mi hibánk is. A mérkőzés elején belementünk egy olyan adok-kapokba, amiból nagyon sok külső dobást kaptunk. Fiatal csapatunk ellenére, nagyon sok gyorsindításból kaptunk kosarat. Sajnos ezt tükrözi a nagyarányú különbség.

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1/B

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.