- 103-81-re győzött a MAFC
- A MAFC a mérkőzés nagy részében kikapcsolta a játékból Ivosevet és Timkót is
- Czurán kívül nem akadt extra teljesítmény a TF-nél
Hamar megcsillantotta a MAFC, hogy milyen erényekkel érkezett a Ludovika Arénába, hiszen Harazin a palánk alól, Katona és Tóth Péter pedig a triplavonalon túlról szerezte a műegyetemisták első pontjait. Karosi hármasaival lőtávolon belül maradtunk, majd Czura triplájával a 6. percben vezettünk először. A felvonás hajrájában Ivosev vette a vállára a TF-et, így 25-24-re mi nyertük az első negyedet. A mini szünet után 29-29-ig tartottuk a lépést Richmondékkal, akik aztán alaposan megfogtak bennünket a zónavédekezésükkel. Ivosev és Timkó azonnal több emberes csapdát kapott, amint labda került a kezébe, ez a felállás pedig jól láthatóan nem ízlett a csapatnak. A szünet előtt már 13 ponttal is vezetett a MAFC, amiből 9 pontot vitt magával a második félidőre Hencsey Tamás csapata.
Ugyan Beák triplájával indult a 21. perc, de Harazin vezérletével továbbra is kiválóan támadott a MAFC, a zónájuk pedig ezen az estén megoldhatatlan feladatnak bizonyult számunkra. A 28. percben már 75-55-re vezettek a vendégek, érezhető volt, hogy innen nem lesz visszaút. A 81-60-ról induló záró felvonás két felforgatott ötössel, valamint hét TF-ponttal indult, így az első perceket hevesen végigreklamáló, majd a biztos vezetés tudatában érthetően nyugodtabbá váló Hencsey Tamás fokozatosan visszaforgatta a kezdőit. A hajrára visszaállt a 20 pont körüli különbség, végül 103-81-re győzött a kiválóan dobó, kreatívan védekező és összességében jobban játszó MAFC.
TF-Budapest – MAFC 81-103 (25-24, 14-24, 21-33, 21-22)
Ludovika Aréna, 250 néző. V.: Balogh Gy., Sallai, Sörlei (Valovics)
A TF-Budapest pontszerzői: Czura 23/9, Ivosev 15, Karosi 11/6, Somogyfoki P. 9/3, Kovács B. 8/6, Timkó 7, Beák 3/3, Kerkai 2, Szántó 2, Villányi 1.
A mérkőzés statisztikája itt megtekinthető.
Vlaški Vladimir: Megvan a játékosokban a minőség, de ma hiányzott az egyéni felelősségvállalás és az egy-egy elleni védekezés sem működött. A MAFC furcsa zónát védekezett, amivel szemben csak nagyon a jó támadójáték az ellenszer. Gratulálunk nekik, jobbak voltak ma.
Szántó Dániel: A MAFC nagyon odatette magát és a zóna ellen sem tudtunk mit csinálni. A támadó- és a védőjátékunk sem volt az igazi, valamint gondunk volt a kizárásokkal a lepattanózás során.