Szoros vereség a Veszprémtől

- 75-69-re győzött a Veszprém
- Szinte végig egál meccset játszottunk a listavezetővel
- Czura Attila 19 ponttal volt a csapat legeredményesebbje

A Veszprém kezdte jobban a mérkőzést, 2-10, majd 4-13 is állt az eredményjelzőn. Remekül dobtak Medvéék, mi pedig időkéréssel próbáltuk feltartóztatni a lendületesen kezdő vendégeket. Az első negyed derekán kezdtünk közelebb lopakodni, Czura pontjaival 22-26-ra zárkóztunk fel. A második negyed elején még tovább faragtuk a különbséget, Czura büntetőivel egyetlen pont volt a két csapat között, majd Timkó révén a vezetést is megszereztük. 33-28 után zsinórban tíz veszprémi pont következett, így a nagyszünet előtti percek a felzárkózásról szóltak. Bálint Bence dobta az utolsó kosarat, 40-39-es bakonyi vezetéssel zárult a félidő.

A harmadik negyedben szinte folyamatosan változott a vezető kiléte, azaz remekül tartottuk magunkat a listavezető ellen. Czura és Beák is betalált kintről, Karosi is pontokat szállított a csapatnak. 51-51 után zsinórban 6 ponttal zárta le a játékrészt a Veszprém, így Madárék 6 pontos előnnyel várhatták a negyedik felvonást. Az újabb fordításra a 35. percig kellett várni, Beák két jó büntetőjével ismét nálunk volt az előny. 63-62-nél Kopasz egy szabaddobást elhibázott, Kovács Ádám, Medve és Füzi viszont kosarat szerzett, így 64-68-nál következhetett az utolsó két perc. Kovács Ádám is csak egy büntetőt dobott be, Beák viszont kettőt. Fontos lett volna kivédekezni néhány veszprémi támadást, de Madár és Kovács is könnyű kosarat szerzett, így a végén Czura büntetői már csak a szépítésre voltak jók. Ha nehezen is, de 75-69-re behúzta a meccset a Hoya.

TF-Budapest – HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 69-75 (22-26, 17-14, 12-17, 18-18)

Ludovika Aréna, 150 néző. V.: Frányó, Bagi, Németh P. (Dernei)

A TF-Budapest pontszerzői: Czura 19/3, Timkó 12, Somogyfoki P. 11/3, Beák 10/6, Karosi 5/3, Kovács B. 4/3, Kerkai 4, Bálint B. 3, Kopasz 1.

A mérkőzés statisztikája itt megtekinthető.

Vlaski Vladimir: Majdnem a teljes mérkőzésen, kb. 35 percig kiválóan játszottunk, ami a jó védekezésünknek és a Veszprém alapos feltérképezésének volt köszönhető. A játékosok viszont az egész meccsen nagyon idegesek voltak. Nem tudom, miért, talán, mert egy igazán erős csapatot tudtunk volna megverni és túl nagy volt emiatt a nyomás. Szomorú vagyok, mert jó esélyünk volt legyőzni a Veszprémet, de ilyen a kosárlabda.

Kopasz Márton: Jól kezdett a Veszprém, de utána megmutattuk, hogy igenis csapat vagyunk. Visszajöttünk a mérkőzésbe és 37 percig egységesek voltunk. Az utolsó másfél percben viszont leblokkolt a csapat, amit könnyen kihasználtak a vendégek.

Rólunk

Köszöntjük Önt a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS kosárlabda csapatának hivatalos honlapján. Folyamatosan bővülő oldalunkon megtalálható minden, a csapatainkkal kapcsolatos fontos információ és elérhetőségeink is.  Kellemes időtöltést kívánunk weblapunk böngészéséhez!

Utánpótlás

Sportszervezet neve: Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület
Székhely: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.
Levelezési cím: 1204 Budapest, Vécsey u. 97.

Impresszum

A tf-budapest.hu adatbázisai vonatkozásában mindenfajta felhasználási jogosultság engedélyezése a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYERS Sportegyesület-et illet meg. Bármely, a honlapon található fotó, videó, vagy tartalmi elem átvétele, kizárólag a Tehetséges Fiatalok - BASKETBALL PLAYER Sportegyesület engedélyével lehetséges. A weboldallal kapcsolatos kérdések, hibabejelentések esetén írjon az info@tf-budapest.hu címre.

Kapcsolat

NB1/B

Sportszervezet neve: Tehetseges Fiatalok Kft
Székhely: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Levelezési cím: 1203 Budapest, Vizisport u. 29.
Ügyvezető: B. Sárkány Rita
e-mail:  Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.