Szárnyukat szegtük a Sólymoknak

Nagykőrös is Pest megyében található, így mindösszesen kb. 100 km-t kellett utaznunk, hogy parkettra léphessünk. Az U20-as csapatunk kezdte meg a küzdelmet. Utólag már megállapítható, hogy nagyszerű felvezetése volt a felnőtt meccsnek. Bár ki nem kényszerített hibákkal kezdtük a mérkőzést, de miután rendeztük a sorainkat, hamar meg tudtuk szerezni a vezetést. A félidőre már 29-41-re vezettünk, és a harmadik negyedben azt hiszem a hazaiak maradék kedvét is elvettük (5-31). A negyedik negyedet már csak le kellett játszani. 52-91 lett a vége.

„A kezdeti hibákat kiküszöbölve hamar előnyhöz jutottunk Filipovic Stefan és Dennis Adegbite palánk alatti munkájának köszönhetően. Nyulasi és Molnár betöréseivel folyamatosan növeltük az előnyt, így minden kombinációban ki lehetett próbálni a fiatal együttesünket.” – foglalta össze Beák Gábor a fiatalok vezetőedzője.

A felnőtteknél nagyobb küzdelmet hozott az összecsapás. Bár egy negyedet sem veszítettünk, mégis szinte végig kiélezett csatát láthattak a nézők. Nyáron a nagykőrös jó igazolásokat csinált, így lényegesen erősebbek lettek, mint amilyenek tavaly voltak. Az első félidő utolsó két percében 12-0-ás futást produkáltunk, így 7 pontos vezetéssel mehettünk a pihenőre. A második félidőben kiegyenlített volt a csata, és csak arasznyival tudtuk növelni a távolságot. Viszont egy pillanatig sem fordult meg a mérkőzés. Tehát itt is nyertünk. 69-79 lett a vége, így fontos idegenbeli mérkőzés nyertünk. „Nagy küzdelemben megszereztük első győzelmünket a Nagykőrösi Sólymok Kosárlabda Egyesület otthonában. A nyáron igen csak megerősödött nagykőrösi csapat az első félidőbe még vezetni tudott ellenünk, de a nagyszünetre már vezetéssel fordultunk. Hihetetlen Szobi palánkos hármassal még növelni is tudtuk az első félidei előnyünket. A második félidőben Csabák betörései váltották fel Kerkai megvillanásait. A mérkőzés végére próbált zárkózni a hazai csapat, de csak a végeredmény kozmetikázására szolgált.” – olvashattuk Beák Gábor összegzését a találkozóról.

Tehát kettős sikerrel zártunk, és szállhattunk vissza a buszba hogy ismét lerójuk azt a 100 km-ert, melynek végén lezártnak tekinthetjük a túrát. Következő héten Vásárhely látogat hozzánk.